Korzyści stosowania otwieraczy do listów

Użycie otwieracza do listów może sprawić, że otwieranie poczty stanie się bardziej znośne. Otwieracze listów są dostępne w różnych kształtach i stylach, począwszy od narzędzi użytkowych, poprzez eleganckie repliki, aż po maszyny elektroniczne. Ponadto mogą być wykonane z drewna, metalu, plastiku lub kombinacji materiałów. Niezależnie od stylu, nauka korzystania z otwieracza do listów jest podstawową umiejętnością, która może usprawnić obsługę poczty.

Otwieracz do listów to ostre, przypominające noże narzędzie, które pozwalają na przecięcie koperty. Jeśli nie otwierasz ogromnej ilości listów, postaw na jego ręczną wersję. Natomiast jeśli codziennie borykasz się ze stosami korespondencji, dokonaj zakupu elektronicznego otwieracza do listów.

koperta

Trzymaj otwieracz listów w dogodnym miejscu, w którym najprawdopodobniej będziesz z niego najczęściej korzystał, np. w miejscu, w którym zazwyczaj sortujesz i otwierasz pocztę. Podnieś każdą kopertę po kolei i przesuń otwieracz do listów przez górną fałdę. Umieść ostrą stronę otwieracza do listów wewnątrz fałdy, a nie uchwyt. Otwieracz do listów może być bardzo ostry, więc należy zachować ostrożność.

Żyjemy w epoce pełnej wiadomości elektronicznych, przez co skromny otwieracz listów został zapomniany. Jednak wiele firm wciąż otrzymują mnóstwo listów - czasami setki lub tysiące dziennie i potrzebują pomocy przy ich otwieraniu. Poniżej przedstawiamy powody, które dowodzą, że warto korzystać z otwieracza do listów:

Bezpieczeństwo

Jeśli do Twoich obowiązków należy zajmowanie się robotą biurową, to pewnie znasz ten ból, kiedy kartka papieru przecina Twoją skórę. Do tego można dodać zszywacze i spinacze, a także ostre nożyczki. Dlatego wbrew pozorom otwieranie listów niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Uchronić Cię przed tym może otwieracz do listów, na szczególną uwagę zasługują elektryczne wersje, które nie tylko ułatwiają, ale także usprawniają całą pracę. Wystarczy ustawić koperty w stosie, a mały automatyczny otwieracz otworzy około 250 kopert na minutę!

Prędkość

Użycie otwieracza do listów skróci o ponad połowę czas potrzebny na otwieranie korespondencji.

Mniejsze szkody

Nie ma nic gorszego niż uszkodzenie ważnego listu przy otwieraniu jego koperty. Bez względu na to, jak bardzo będziesz ostrożny, zawsze istnieje możliwość, że cenny papier znajdujący się wewnątrz może zostać podarty przez jeden błędny ruch. Otwieracze do listów eliminują ten problem. Jeśli koperta jest mocno przyklejona, spróbuj otworzyć drugi koniec - trudne do wykonania własnoręcznie, łatwe z otwieraczem.

Mogą wyglądać naprawdę fajnie

Zarówno elektryczne, jak i ręczne otwieracze do listów są przedmiotami kolekcjonerskimi. Bez względu na to, jaki wybierzesz, na pewno doda on trochę blasku dotychczas nudnemu biurku.

Mniej bałaganu

Jak wszyscy wiemy, rozdarte koperty tworzą mnóstwo niepotrzebnego bałaganu. Zamiast marnowania czasu na sprzątanie, dlaczego nie zaopatrzysz się w otwieracz do listów? Po pierwsze odpowiednio otworzy Twoją korespondencję, a po drugie zaoszczędzi Ci kłopotów z czyszczeniem podłogi.

Więcej profesjonalizmu

Nie ma nic gorszego niż pokazanie szefowi lub klientowi czegoś, co wygląda, jakby otworzyło to kilkuletnie dziecko. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie dołączyć przysłany list do ważnej dokumentacji, więc otwórz go schludnie, a nie będziesz miał o co się martwić.

Oszczędzi pieniądze.

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że otwieracz do listów pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze. Dzięki niemu nie tylko wykonasz więcej pracy, w krótszym czasie, ale także zwiększysz produktywność reszty firmy, ponieważ pozostali pracownicy będą mogli zająć się tym, co jest ważniejsze - zarabianiem pieniędzy na biznesie.


źródła:
https://www.docufield.com/pl/produkty/adresarki-i-otwieraczki